07.02.2018 року з учнями (дівчатами) Львівського вищого професійного політехнічного училища 1-3 курсів було проведена виховна година на тему: «Ризики раннього початку статевого життя. Наслідки абортів». Виховну годину провела практичний психолог Романів Тетяна Іванівна.
Основною метою заходу було розповісти про серйозні наслідки, які виникають після раннього початку статевого життя, а саме рання вагітність та аборти.
Здатність і бажання вести активне статеве життя у дівчат – підлітків з’являються раніше, ніж настає психологічна і соціальна зрілість. Вступаючи в сексуальні стосунки, дівчата – підлітки часто не усвідомлюють, а іноді й не знають про можливі наслідки такого кроку. Через це радість відкриття нової грані людських взаємин може захмаритися розчаруванням, фізичним і психологічним дискомфортом, а часто й більш серйозними наслідками – ранньою вагітністю, інфікуванням і важким захворюванням.
Більшість вагітних дівчат – підлітків просто не вірять у те, що з ними сталося. Вони, мовляв, не можуть мати дітей, бо самі ще підлітки. Однак те, що людина психологічно не готова до вагітності, не означає, що її організм не здатний до зачаття.
Статистика свідчить, що 40% дівчат вагітніють протягом перших двох місяців після початку статевого життя. Чимало з них – після першого статевого контакту. Дівчата – підлітки часто народжують ослаблених дітей. Синдром раптової смерті серед таких дітей трапляється утричі частіше, ніж у немовлят, народжених дорослими жінками.
Вагітність, пологи, психічні та фізичні навантаження – тяжке випробування і для організму матері, адже він ще розвивається. Під час пологів рівень смертності підлітків на 60% вищий, ніж дорослих жінок.
Більшість підліткових вагітностей закінчуються абортами. Однак штучне переривання вагітності пов’язане з високим ризиком ускладнень. Аборт зазвичай пов’язаний із тяжкими емоційними переживаннями. Наскільки серйозні та розумні вчинки будуть зроблені сьогодні, настільки світле та щасливе буде майбутнє!