Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК

Запрошуємо до професії «Слюсар з ремонту автомобілів, електрогазозварник».

Основні функції водія: керування рухом транспортного засобу і роботою усіх його механізмів. Він слідкує за справністю всіх механізмів автомобіля, наявністю палива, мастила, води. Водій бере участь в технічному обслуговуванні і ремонті автомобіля, ліквідує несправності, які виникають у дорозі. Дуже важливо, щоб водій пасажирського автомобільного транспорту вмів працювати з людьми.
Головний предмет праці — автомобіль, різні вимірювальні прилади та інструменти. Мета праці вчасно, якісно, безпечно перевозити пасажирів і вантажі. Знаряддями праці водія є прилади керування автомобілем та слюсарномонтажні інструменти.
Найбільш масовою професією на автомобільному транспорті є професія водія автомобіля. Доля водія, пасажирів і пішоходів, цілість вантажів, шляхового обладнання і самого автомобіля багато в чому залежать від автослюсаря — спеціаліста, який готує автомашину в дорогу. Із створенням вітчизняного автомобілебудування та із збільшенням автомобільного парку, безумовно, роль слюсаря з ремонту автомобілів все більше зростає. Робота водія у всіх на видноті.
Найчастіше застосовуються погодинно-преміальна, підрядно-преміальна системи оплати праці. З введенням багатофакторної системи оплати праці за перевиконання плану за різними кількісними та якісними показниками по основної плати нараховується певний відсоток. Середній заробіток також залежить від кваліфікаційного розряду і складності виконуваних робіт.

«Eлектрогазозварник»

З відновленням роботи фабрик і заводів в Україні активно розвивається промисловість. Великим попитом серед працедавців користуються електрогазозварники. Зварювання -надійний та економний спосіб нероз’ємного з’єднання деталей машин, конструкцій і споруд. Суть його — в утворенні міцних зв’язків між атомами та молекулами з’єднувальних тіл завдяки місцевому зчепленню під тиском чи особливому виду деформацій. Неможливо уявити сучасне виробництво, без застосування такого міцного й доступного способу з’єднання, як зварювання.
Саме в Україні вперше у світі були розроблені й почали використовуватися електричні контактно-стикові зварювальні машини та машини для точкового та багатоточкового електричного зварювання, автоматичні зварювальні апарати, створені Є.О.Патоном. Розроблені технології, створені устаткування і матеріали, що дозволяють проводити зварювання в найрізноманітніших умовах: на землі, під водою, в космічному просторі. Зварювання необхідне майже у всіх галузях господарчого комплексу, воно і надалі буде розвиватися і вдосконалюватися.
Робота електрогазозварника проходить в найрізноманітніших місцях: у виробничому цеху, в полі, на висоті, під землею. Професія зварника в основному чоловіча, праця жінок через підвищену важкість і шкідливість обмежена. До виконання зварювальних робіт допускаються особи не молодші 18 років, які мають кваліфікаційне посвідчення і пройшли інструктаж з техніки безпеки та медичний огляд.Електрогазозварник працює7-годинний робочий день, до відпустки додається певна кількість днів за шкідливі умови праці.
Професію електрогазозварника можна здобути у професійно-технічних навчальних закладах, безпосередньо на виробництві та в навчально-курсових комбінатах. Висококваліфікованих фахівців готують вищі навчальні заклади І — II рівня акредитації. Ця професія більше підходить молодим людям, які мають навички роботи з технікою, з рішучим, цілеспрямованим характером, сильною волею і самодисципліною.
Професія електрогазозварника не рекомендується особам з порушенням ЦНС, психічними захворюваннями, захворюваннями опорно-рухового апарату, верхніх дихальних шляхів, печінки та жовчовивідних шляхів, шлунка, ендокринної, сечовидільної та серцево-судинної системи, органів зору, слуху, з порушенням функцій вестибулярного апарату, хронічними захворюваннями шкіри та алергічними захворюваннями.