100-РІЧЧЯ БОЮ ПІД КРУТАМИ

29 січня 2018 року, в Україні відзначають 100-річчю бою під Крутами. У 1918 році на залізничній платформі в Крутах за 130 км від Києва українські студенти ціною власного життя зупинили на кілька днів наступ більшовицької армії на українську столицю.

 

Бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки зупинив ворога на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу; незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії, ворогові протистояли молоді добровольці; сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.,
У нашому навчальному закладі вшанували київських студентів і гімназистів які ціною власного життя стримували 4 тис. червоногвардійців Михайла Муравйова. Їм вдалося зруйнувати плани більшовиків, які збиралися наступати на Київ залізницею.
Виховну годину присвячену 100-річчю бою під Крутами провела викладач історії Дзюбчик Надія Борисівна.